Sprawdzony paletopojemnik

Kontener IBC wykorzystywany jest w wielu branżach. Służy do transportu oraz przechowywania różnego typu towarów. Takie kontenery można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w atrakcyjnej cenie.

Paletopojemnik – dlaczego korzystają z niego przedsiębiorcy?

Warto na samym początku zauważyć, że paletopojemnik to produkt, który musi spełniać określone normy. Powinien być zrobiony głównie z tworzywa polietylenowego. Ma też utrzymywać szczelność, która potrzebna jest podczas transportu materiałów płynnych. Jak się okazuje, wszystkie takie pojemniki wyposażone są w otwór wlotowy w górnej części konstrukcji. Do tego dolicza się też kranik. Jego zadaniem jest odprowadzanie płynów oraz opróżnianie pojemnika. Warto zauważyć, że charakterystyczna jest też spora pojemność, która w przypadku kontenerów IBC jest w granicach paruset litrów. Takie produkty wykorzystywane są w wielu branżach, gdyż są uniwersalne. Paletopojemnik najlepiej zakupić w renomowanym sklepie, gdyż jego jakość jest bardzo istotna. Większość oferowanych na rynku kontenerów IBC to produkty zbliżone do siebie formą oraz kształtem. Mają one kształt sześcianu i są umieszczane na palecie. Co więcej, wyposażone są też w dodatkowe zabezpieczenie dzięki specjalnemu stelażowi. Jednakże po głębsze analizie możliwe jest łatwe wychwycenie różnic między tymi produktami.

Zbiornik ibc – co warto wiedzieć o takim kontenerze?

Okazuje się, że istnieją pewne różnice między pojemnością kontenerów IBC. Warto zaznaczyć, że największą popularnością cieszą się obecnie kontenery o objętości 1000 litrów, jednakże na rynku zakupić można też modele mające pojemność 600 litrów. Nie każdy wie o tym, że szczególną formę mają zbiorniki na wodę opadową, czyli deszczówkę. Ich kolorystyka oraz kształt sprawiają, iż tego typu pojemnik zdecydowanie lepiej dopasowuje się do naturalnego wyglądu przydomowego ogródka. Należy wiedzieć o tym, iż każdy pojemnik IBC może mieć nieco inne przeznaczenie. Większość takich produktów to uniwersalne konstrukcje, w których możliwe jest przechowywany oraz transportowanie różnych substancji. Z tego powodu paletopojemniki stosowane są w wielu branżach praktycznie na całym świecie. Można je zamówić w wielu hurtowniach.