Pianka polietylenowa – charakterystyka

Pianka polietylenowa wykorzystywana jest w branży transportowej oraz branży budowlanej. Właściwości pianki pozwalają na wykorzystanie jej do wypełniania opakowań przesyłek oraz zabezpieczenia ich podczas transportu.

Właściwości pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa powstaje w wyniku polimeryzacji etylenu i ma porowatą budowę. Jest ona świetnym materiałem do zabezpieczenia elementów przed wstrząsami oraz zarysowaniami. Pianka polietylenowa zwana również techniczną jest bardzo trwała i ma niską klasa ścieralności. Pianka stosowana jest w budownictwie jako termoizolacja, ponieważ jest elastyczna, antystatyczna i lekka. Pianka polietylenowa producent zadbał o to aby pianka mogła być przycinana do dowolnego kształtu, co pozwoli używać ją do wypełniania wnętrz paczek.

Pianka nadaje się do zabezpieczenia oraz transportowania przedmiotów i skutecznie chroni je przed zniszczeniem. Pianka polietylenowa jest odporna na działanie substancji chemicznych oraz wilgoć, a także jest trudnopalna.Pianka polietylenowa producent wytwarza ją w rolkach w wersji samoprzylepnej. Pianka polietylenowa w rolkach ma grubość od 1 mm do 100 mm.

Stosowanie pianki technicznej

Pianka polietylenowa w rolkach stosowana jest w branży budowniczej jako izolator akustyczny do izolacji podłóg pływających oraz pod panele podłogowe, a także do izolacji termicznej pod ogrzewanie podłogowe. Dzięki swoim właściwościom pianka techniczna stosowana jest do uszczelnień pod pokrycia dachowe wykonane z blachodachówki. Pianka techniczna w transporcie wykorzystywana jest do zabezpieczania paczek zamiast zwykłych kartonowych opakowań oraz do wypełniania wnętrz paczek w celu zabezpieczenia elementów przed zniszczeniem.

Cena pianki technicznej

Pianka polietylenowa producent sprzedaję ją różnych wariantach grubośćowych. Pianka zabezpieczająca przed wilgocią występuje w rolkach i ma grubości od 40 mm do 100 mm, a jej koszt to od 35 do 90 zł. Samoprzylepna pianka techniczna ma grubość od 1 mm do 100 mm i kosztuje od 0,30 zł do 25 zł za metr kwadratowy. Samoprzylepna pianka o grubości 30 i 50 mm to koszt od 40 do 45 zł za metr kwadratowy. Ze względu na różnorodność grubości pianki polietylenowej jest ona bardzo popularna i chętnie stosowana w różnych branżach.