Palety plastikowe – poznaj ich możliwości i rodzaje

Choć to palety drewniane ciągle są tymi, które dominują w przestrzeni magazynowej, nie tylko one budzą dziś zainteresowanie kupujących. Na liście rozwiązań cieszących się naprawdę dużą popularnością znajdują się także modele wykonane z tworzywa sztucznego, a wśród nich paleta plastikowa 1200×800. Warto dowiedzieć się więc więcej o tym rozwiązaniu.

Paleta z tworzywa sztucznego – dlaczego warto?

Oferujący kolejne palety plastikowe producent nie ma zwykle problemu ze wskazaniem tych zalet polecanych przez siebie rozwiązań, które zasługują na szczególne podkreślenie. Przeważnie wspomina przede wszystkim o ich lekkości ułatwiającej korzystanie z nich oraz o wysokim poziomie bezpieczeństwa wynikającym choćby z tego, że paleta z tworzywa sztucznego jest wolna od wystających elementów takich, jak choćby drzazgi. Plusem tego rozwiązania jest także możliwość korzystania z niego zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz.Nie można utrzymywać, że palety z plastiku są wolne od niedociągnięć. Tych jednak jest zdecydowanie mniej niż ma to miejsce w przypadku palet drewnianych. Klienci uskarżają się przede wszystkim na to, że paleta plastikowa 1200×800 jest stosunkowo droga, a co za tym idzie – jej zakup wymaga pewnego przemyślenia. Nawet to niedociągnięcie jest jednak uważane za mniej istotne, gdy weźmie się pod uwagę to, że wyższa cena palety idzie w parze z jej trwałością.

Rodzaje palet z tworzyw sztucznych

Osobom zainteresowanym tym, aby zainwestować w palety plastikowe producent kolejnych z nich poleca ich coraz większy wybór. Zarówno wtedy, gdy w grę wchodzą ich wymiary, jak i rozwiązania konstrukcyjne można je więc zestawić z wymiarami typowymi dla klasycznych modeli drewnianych. Jak już wspomniano, palety plastikowe 1200×800 są tymi, które najczęściej znajdują uznanie w oczach klientów. Nie może być jednak inaczej, skoro mamy do czynienia z wymiarami typowymi dla klasycznych europalet. Inwestując w nie można mieć też pewność, że zyska się rozwiązania charakteryzujące się optymalną wytrzymałością.Coraz ciekawszą odmianą palet plastikowych 1200×800 są te, które wykonuje się z wykorzystaniem tworzywa ESD. Zainteresowanie nimi wykazuje przede wszystkim branża spożywcza. Palety tego rodzaju sprawdzą się jednak wszędzie tam, gdzie konieczne staje się zachowanie możliwie jak największego poziomu higieny.