Opakowania do przewozu różnych substancji

Kontener IBC i zbiornik wykonane są z polietylenu, czyli materiału, który jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie wszelkich substancji żrących. Dzięki temu wykorzystuje się je często w przemyśle chemicznym

Jaki jest zbiornik IBC i kontener IBC?

Paletopojemnik IBC jest półprzezroczysty i pozwala na obserwację substancji, która znajduje się wewnątrz pojemnika. Stalowy kosz, który otacza zbiornik, stanowi dodatkową ochronę i ułatwia rozładunek. Dzięki metalowej obręczy pojemniki te stoją stabilnie na powierzchni, podczas transportu. Zbiorniki IBC są ergonomiczne, a to oznacza, że w czasie podróży można je ustawić jeden na drugi. Pozwala to na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca.

Pojemniki te mają wygodny otwór do wlewania płynów oraz taki, który ułatwia ich opróżnianie.

Co powinien mieć paletopojemniki Zbiornik ibc?

Wszystkie kontenery IBC powinny posiadać wszelkie wymagane certyfikaty i zezwolenia. Przed dopuszczeniem do użycia muszą zostać poddane specjalnym testom, które pokażą ich wytrzymałość na uderzenia, szczelność i wibrację. Normy natomiast definiują jakie standardy zostały spełnione w trakcie produkcji.

Co oznacza skót IBC?

Jest to skrót z języka angielskiego, a w wolnym tłumaczeniu oznacza duży pojemnik do przewozu luzem. Zbiornik taki, w zależności od producenta, nazywany może być masuserem lub schutzem. Bez tego typu opakowań trudno wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie wielu gałęzi przemysłu.

Jakie są rodzaje kontenerów IBC?

Paletopojemniki tego typu są bardzo podobne pod względem formy i kształtu. Większość z nich ma kształt sześcianu i umieszczone są na paletach drewnianych lub z tworzywa sztucznego. Wszystkie zabezpieczone są specjalnym, metalowym stelażem. Zbiorniki te różnić się będą głównie pojemnością. Najwyższa jest na 1000l. Inne są pojemniki na wodę opadową, czyli deszczówkę. Kolorystyka i kształt tych kontenerów, zaokrąglony, dopasowuje się do charakteru otoczenia. Jeden kontener może być przeznaczony do różnych substancji. Należy jednak pamiętać, że aby napełnić je ponownie, innym płynem, zbiornik musi być pusty i wyczyszczony.

Producenci tego typu opakowań dają często długoletnią gwarancję na swoje produkty.