Jaki wybrać fotel?

Trudno wyobrazić sobie salon bez wygodnego fotela, który idealnie nadaje się do relaksu. Przyjemnie w nim siedzieć podczas oglądania telewizji, czytania książki. Sklep z fotelami może pochwalić się bogatą ofertą, na którą składają się między innymi uszaki, modele obrotowe wypoczynkowe, rozkładane z podnóżkiem, masujące.

Jaki fotel idealnie sprawdzi się w salonie?

Hurtownia krzeseł i foteli oferuje różnego typu meble, różnią się one pod wieloma względami. Dużą popularnością cieszą się uszaki, które mają charakterystyczne oparcie boczne. Wyglądają bardzo elegancko, jednocześnie można też liczyć na wygodę. Finezyjne oparcie, stylowe nóżki i pięknie przyozdobione obicie to połączenie idealne. Uszaki występują w wielu wariantach kolorystycznych, mogą być nowoczesne, minimalistyczne, klasyczne itd. Można traktować je jako wyrazisty element wyposażenia, szczególnie modele w mocnym kolorze.

Kolejną opcją będzie obrotowy fotel wypoczynkowy, mobilny, dostępny w każdym stylu, zapewniający komfort podczas grządki. Są również meble rozkładane z podnóżkiem, dzięki którym można położyć wygodnie nogi ponad ziemię, co usprawnia przepływ krwi. Świetnie sprawdzają się modele z regulacją, pozwalające na dostosowanie mebli do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Są także fotele masujące, idealne dla osób szukających wytchnienia dla swojego kręgosłupa, napiętych mięśni. Wspaniale dopasowują się do ciała, zapewniają przyjemne rozluźnienie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze fotela?

Przy zakupie fotela warto mieć na uwadze materiał, z jakiego został wykonany. Godne polecenia są modele skórzane, niezwykle eleganckie. Świetnie sprawdzają się także meble obite naturalnymi tkaninami, czyli bawełną, lnem. Materiał syntetyczny również nie jest pozbawiony zalet, można w jego przypadku mówić o wytrzymałości i łatwym czyszczeniu. Wygoda to kwestia priorytetowa, wpływa na nią między innymi wypełnienie mebla. Nie należy jednak decydować się na bardzo miękki fotel, bo stanie się niepraktyczny.

Oczywiście nie może być za twarde, trzeba znaleźć złoty środek. W przypadku bardzo miękkiego wypełnienia należy liczyć się z tym, że szybko zacznie się odkształcać, stanie się płaskie. Rewelacyjne są fotele z wypełnieniem wykonanym z pianki wysokoelastycznej i poliuretanowej. Fotel musi mieć także odpowiednią wysokość, lepiej wybierać modele z regulacją. Plusem będzie również głębokie siedzisko, nie może zabraknąć podłokietników. Istotne jest także dobranie fotela do aranżacji wnętrza pod względem stylizacji, kolorystyki.