Jak wybrać idealny kalendarz do firmy?

Często wraz z końcem roku w wielu firmach pojawia się dylemat, gdzie zamówić kalendarze firmowe. Tymczasem nie to powinno stanowić przedmiot pytania, a raczej jak wybrać kalendarz, by był on produktem spełniającym nasze potrzeby. Wiele zależy od tego, jakie oczekiwania będziemy stawiać wobec kalendarza, począwszy od jego wielkości, wyglądu, na parametrach kończąc. W tym artykule podpowiemy wam, jak dobrać kalendarze firmowe pod kątem własnych potrzeb, by spełniały one w sposób maksymalny wszystkie potrzeby.

Określenie wielkości i wyglądu

Niewątpliwie istotnym elementem przy wyborze kalendarzy odgrywa ich wygląd. Kalendarze firmowe z uwagi na ich przeznaczenie muszą być przedmiotem, który przykuwa uwagę i wywołuje pozytywne reakcje. Dlatego też warto dobrze przemyśleć od podstaw, dla kogo jest on dedykowany, jakie informacje będą najczęściej w nim zapisywane (oraz ich ilość), etc. Jeśli wybieramy kalendarze z logo dla pracowników, wówczas musi być to produkt praktyczny i poręczny, który pomieści najważniejsze wydarzenia, a jednocześnie pozwoli, by dołączyć do niego drobne notatki. Taki kalendarz ma za zadanie usystematyzować pracę i pomóc w wykonywaniu obowiązków. Jeśli kalendarze z logo mają zostać przeznaczone dla klientów, czy kontrahentów, wówczas najlepsze mogą okazać się drobne, jednokartkowe propozycje, które posłużą jedynie jako reklamowy gadżet. W każdym przypadku dobrze jest dokładnie przejrzeć, jakie propozycje ma dla nas producent kalendarzy.

Kalendarzowy mix!

Obecne dziś na rynku kalendarze, to bardzo zróżnicowane propozycje, które spełniają bardzo różne oczekiwania. Wybierać należy je z dużym rozmysłem, bowiem każdy ma swoje preferencje i potrzeby, począwszy od ulubionego formatu, na rodzaju papieru kończąc. Warto przemyśleć, czy kupując kalendarze z logo muszą zawierać one wszystkie dane firmowe, czy wystarczy, by pojawiła się na nim nazwa firmy. Inne istotne czynniki, to wybór koloru, rodzaju okleiny, elementów graficznych, a nawet barwień brzegów. Każdy drobiazg może mieć dla nas duże znaczenie, zwłaszcza jeśli efektem końcowym ma być wzbudzenie pozytywnych emocji u ważnego klienta. W takim przypadku, dobrze jest wybierać takie kalendarze, które należą do edycji limitowanej. Wystarczy, że sprawdzicie ofertę jaką przedstawia producent kalendarzy, a dowiecie się, czy ma on taką właśnie opcję dla swoich klientów.