Co dokładnie warto wiedzieć o druku fleksograficznym?

Należy mieć świadomość, że fleksografia w najprostszym możliwym ujęciu jest techniką drukarską, która wykorzystuje ciekłe farby szybkoschnące, a także specjalne elastyczne formy drukarskie. Możliwe jest w ten sposób uzyskanie niesamowitego efektu wypukłego druku. Jakie są zdecydowanie najbardziej istotne zalety tego rozwiązania?

Druk fleksograficzny – co dokładnie warto o nim wiedzieć?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że flexografia jest świetną alternatywą dla grawiury przede wszystkim ze względu na znacznie niższe koszty. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dzięki nowoczesnej technologii omawiany rodzaj druku pod względem jakości jest zbliżony do sitodruku.

Godny uwagi jest fakt, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu druk fleksograficzny stosowano tylko i wyłącznie do produkcji niskiej jakości opakowań. Obecnie wspomniana metoda wykorzystywana jest to produkcji opakowań shrink-wrap, opakowań kartonowych, opakowań tekturowych, toreb plastikowych, opakowań elastycznych czy etykiet.

Czym charakteryzuje się druk fleksograficzny?

Należy mieć świadomość, że technologia z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Postęp zauważalny jest praktycznie na każdym z etapów produkcji. Doskonałym przykładem jest fakt, że obecnie podczas opracowywania poszczególnych projektów wykorzystuje się najwyższą możliwą rozdzielczość wyjściową.

W ten prosty sposób możliwe jest uzyskanie niedostępnej wcześniej jakości wydruku. Warto wiedzieć, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom produkcja jest zdecydowanie bardziej ekologiczna. Należy mieć świadomość, że użycie termicznej obróbki płyt nie będzie wymagało zastosowania niebezpiecznych rozpuszczalników dla środowiska.

Dlaczego warto zdecydować się na omawiany rodzaj druku?

W ostatnich latach ogromnej zmianie uległ także proces druku. Chodzi tutaj przede wszystkim o kontrolę całej produkcji. Nikogo nie trzeba przekonywać, że ogromne oddziaływania na jakość druku będzie miało właściwe ustawienie maszyny, podłoża czy płyty.

Należy mieć świadomość, że dzięki zastosowaniu najbardziej nowoczesnych maszyn przeznaczonych do omawianego rodzaju druku możliwe będzie zdecydowane poprawienie efektywności produkcji. Ograniczona tym samym zostanie liczba zwrotów, która wynika z reklamacji.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.