Zamykane pojemniki – zastosowanie

W magazynach przechowuje się wszelkiego typu produkty. W skrzyniach, pudłach i pojemnikach schowane są przedmioty różnych rozmiarów i szerokiego zastosowania.

Pojemniki mogą być bardzo małe, na przykład do przechowywania śrubek lub ogromne, takie jak kontenery do transportu morskiego. Wielkość opakowania będzie zależała od tego, co ma się w nim znajdować i jaka ilość danego produktu będzie przechowywana.

Zastosowanie i wytrzymałość plastikowych pojemników zamykanych

Plastikowy pojemnik zamykany jest najwygodniejszym rodzajem opakowania. Pokrywka chroni zawartość przed uszkodzeniami, takimi jak stłuczenia czy zgniecenia. Skrzynie o jednolitych wymiarach i przystosowane do układania w stosy zaoszczędzą powierzchnię magazynową. Zaoszczędzone miejsce, firmy mogą ekonomicznie wykorzystywać na zwiększanie ilości przechowywanych produktów. Skrzynie plastikowe zamykane można łatwo i szybko przesuwać oraz przestawiać w inne miejsce. Dzieje się to bez obawy o zniszczenie zawartości. Skrzynie wykonuje się z bardzo odpornych materiałów. Plastikowy pojemnik musi wytrzymać obciążenia podczas załadunku. Pojemniki plastikowe zamykane nie mogę pęknąć lub ulec zgnieceniu na żadnym etapie transportu lub przechowywania. Solidne zamknięcie uchroni produkt przed osobami nieupoważnionymi do kontaktu z towarem, którym często są produkty farmaceutyczne lub chemiczne.

Zastosowanie zamykanych skrzyń w branży owocowo-warzywnej

Wielkie magazyny funkcjonują, między innymi w przemyśle warzywno-owocowym. Sprowadzane w hurtowych ilościach owoce egzotyczne wymagają odpowiednio dużych pomieszczeń, w których będą mogły dojrzewać i zostaną przygotowane do dalszego transportu. Przewożenie towarów jest kolejnym punktem, w którym niezbędne będzie odpowiednie wykorzystanie miejsca. Im więcej produktów zmieści się w pojedynczym samochodzie tym bardziej opłacalny będzie ich przewóz. W tym przypadku ponownie sprawdzą się pojemniki z pokrywkami. Zapewnią bezpieczne piętrowe ułożenie skrzyń i uchronią delikatne produkty przed mechanicznymi uszkodzeniami. Specjalne, mocne zatrzaski, zabezpieczą pojemnik przed przypadkowym otwarciem. Skrzynie powinny być też odpowiednio wentylowane, dzięki czemu przechowywane warzywa lub owoce będą miały stały dostęp do powietrza z zewnątrz. Brak takiej wentylacji spowodowałby zepsucie i gnicie jarzyn.