Wynajem busa z kierowcą – dobry pomysł na dodatkowy zarobek

Wielu ludzi, którzy zatrudnieni są jako kierowcy busów, dorabiają sobie dodatkowo prywatnie. Zdarza się, że kierowca pracuje w firmie transportowej od poniedziałku do piątku, a w weekendy wynajmuje siebie i auto na różnego rodzaju imprezy. Wynajem busa z kierowcą może się opłacać, ale trzeba pamiętać o paru ważnych sprawach.

Kwestie formalne

Osoba, która pracuje w firmie transportowej, ale ma własną działalność gospodarczą i licencję na transport osób, może dorabiać dodatkowo bez przeszkód. Za swoje usługi może wystawiać faktury i normalnie płacić podatki.

Jeśli jednak ktoś pracuje jako kierowca etatowy, powinien mieć świadomość tego, że nie będzie mieć jak odprowadzić podatku od świadczenia usług wynajmu busa z kierowcą. Tym samym musi mieć świadomość tego, że dorabia nielegalnie.

Ważne jest również posiadanie pełnej polisy ubezpieczeniowej. Prócz obowiązkowego ubezpieczenia OC na pojazd dobrze jest opłacić także polisę NNW. Odpowiednią ofertę na pewno może przygotować agencja ubezpieczeniowa. Jej pracownicy wiedzą, jakie ryzyko niesie wynajem busa z kierowcą i jak się zabezpieczyć.

Ile można zarobić na wynajmie busa z kierowcą?

Opłata, którą pasażerowie uiszczają za przejazd busem, to środki, z których trzeba pokryć koszt paliwa i wynagrodzenia kierowcy. Trzeba też pamiętać o tym, by zabezpieczyć dodatkowe pieniądze na bieżące naprawy samochodu.

Osoby, które zdecydowały się na biznes wynajmu busa z kierowcą mogą zarabiać nawet około 20 tys. zł. miesięcznie – przy założeniu, że pracują cały tydzień. W przypadku świadczenia przewozów okazjonalnych, zarobki są niższe – około 2-4 tys. miesięcznie.

Jak odnieść sukces, świadcząc usługi wynajmuj busa z kierowcą?

Po pierwsze warto zainwestować w dobry samochód. Bus musi być czysty i zadbany. Mile widziane jest także posiadanie klimatyzacji. Szczególnie na dłuższych trasach pasażerowie docenią także dostęp do WiFi, czy możliwość podładowania telefonu .

Warto też zadbać o reklamę w mediach lokalnych i mediach społecznościowych. Najlepiej umieszczać ogłoszenia w grupach typu spotted i śledzić na nich, czy ktoś nie szuka busa z kierowcą na wynajem.