Wybór prawnika we Włoszech – jak zrobić to dobrze?

Pomoc adwokata może być przydatna w bardzo wielu sytuacjach. Co ważne, może zdarzyć się także tak, że pomoc prawnika będzie konieczna w momencie, kiedy ktoś przebywać będzie za granicą, np. we Włoszech. W tym kraju działa wiele kancelarii prawnych prowadzonych przez polskich adwokatów. Ważne jest jednak, aby w razie konieczności wybrać właściwą kancelarię. Na co zatem zwrócić uwagę?

Zakres specjalizacji

Dokonując wyboru kancelarii prawnej we Włoszech, przede wszystkim uwagę zwrócić należy na obszar specjalizacji, w których dana kancelaria się porusza. Przykładowo, jeśli potrzeba jest pomoc prawna w zakresie prawa karnego, to wybrać należy taką kancelarię, która właśnie w prawie karnym we Włoszech się specjalizuje. Trzeba bowiem wiedzieć, że zarówno sami prawnicy, jak i kancelarie mogę specjalizować się w różnych dziedzinach. Wybrać zatem należy taką kancelarię, która ma doświadczenie w konkretnym rodzaju spraw. Jeśli potrzeba jest Pomoc prawna w zakresie prawa karnego, a wybierze się kancelarię, która w tym zakresie się nie specjalizuje, to taki wybór może się niezbyt dobrze skończyć.

Opinie na temat kancelarii prawnej

Prawo karne we Włoszech jest oczywiście nieco inne niż w Polsce. Każdy kraj ma bowiem swój własny kodeks karny. Warto zatem sprawdzić, czy dana kancelaria rzeczywiście posiada odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Można to zrobić, zapoznając się z opiniami na temat danej kancelarii. Oczywiście wiele takich opinii można szybko znaleźć w internecie. Mogą one być bardzo pomocne przy wyborze konkretnej kancelarii czy konkretnego prawnika. Często również na stronach internetowych kancelarii znaleźć można opinie klientów, referencje i rekomendacje.

Kontakt z klientem

Nie można zapomnieć także o samym kontakcie prawnika z klientem. Prawo karne we Włoszech jest dość skomplikowane. Oznacza to, że prawnik musi mieć umiejętność wyjaśnienia wszystkich wątpliwości swojemu klientowi. Wszystko po to, aby klient zawsze miał dokładną wiedzę na temat tego, co dzieje się w jego sprawie.

Jak wspomniano, we Włoszech działa wiele kancelarii prowadzonych przez polskich prawników. Powyższe wskazówki z pewnością pomogą w wyborze tej odpowiedniej. Pamiętać trzeba, że kancelaria prawna nigdy wybierana nie powinna być w sposób przypadkowy.