Wózek widłowy – mity

serwis wózków widłowych

Śląsk to zdecydowanie jedna z tych części Polski, które obecnie mogą poszczycić się coraz większą liczbą przedsiębiorców. Z tego też wynika pewien ważny fakt – otóż większość z nich stanie przed koniecznością wyboru jakiegoś wózka widłowego do swojej firmy. Większość także, czytając o nich w internecie, natrafi na całkowicie bezsensowne mity.

Mit nr 1 – najlepsze są uniwersalne wózki widłowe śląskie

Generalnie rzecz ujmując nie chodzi o to, że zwykłe wózki widłowe śląskie nie są dobre. Uniwersalne wózki… no cóż po prostu są uniwersalne. Zazwyczaj mają standardowy podnośnik nożycowy, nie wyróżniają się specjalnie wysoką jakością, nie umożliwiają także pracy na większej niż standardowa wysokość. W zasadzie zalecane jest obecnie dostosowanie wózka widłowego śląskiego do charakteru pracy. Warto zatem naprawdę dobrze zastanowić się, czego w zasadzie potrzebujemy – jaki rodzaj podnośnika, do jakiego ciężaru itp.

Mit 2 – należy patrzeć przede wszystkim na cenę i jakość

Oczywiście w jakimś stopniu jest to prawda. Niemniej jednak nie można zapominać o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie ważniejsze często od jakości i ceny jest serwis wózków widłowych Śląsk. Często bowiem decydujemy się na zakup świetnych wózków a potem pojawia się problem w momencie, w którym któryś z nich niestety się zepsuje. Mianowicie,jeśli serwis wózków widłowych Śląsk jest wówczas nieobecny, to niestety albo przepłacamy bardzo sporo za ewentualne naprawy, albo też jesteśmy zmuszeni do zakupu nowego wózka widłowego śląskiego. W obu przypadkach tylko niepotrzebnie generujemy dodatkowe koszty.

Mit 3 – wózki widłowe śląskie to sprzęt, który nie będzie ekonomiczny

Generalnie rzecz ujmując, panuje jakieś całkowicie mylne przekonanie, w myśl którego wózki widłowe śląskie mają po prostu działać. W zasadzie rzeczywiście tak jest – niemniej jednak jak z każdym sprzętem, mogą one działać lepiej albo gorzej. W efekcie mamy wózki widłowe np. z silnikiem spalinowym z prądem zmiennym. One znacznie mniej pobierają energii podczas pracy, co może w przypadku jednego wózka widłowego śląskiego nie ma zbyt dużego znaczenia, niemniej jednak w przypadku kilkunastu czy kilkudziesięciu ma już niebagatelne.

Mit 4 – należy patrzeć na ogół a nie na szczegóły

Często pojawia się także właśnie takie myślenie, że szczegół, jak kółka, wybór materiału, barwy, nie mają żadnego znaczenia. Jednak to stanowczo nieprawda. Przede wszystkim bowiem takie wózki widłowe śląskie mają różnego rodzaju kółka- jeśli będą one źle dobrane, to możemy zniszczyć i wózek i posadzkę w firmie.