Wady ogłoszenia upadłości o których nie wiedziałeś

Jak wszystko w życiu, bankructwo nie jest ani dobre ani złe. Jednak dobrym pomysłem jest rozważenie tych złych i dobrych aspektów przed podjęciem decyzji. Warto przyjrzeć się korzyściom płynącym z upadłości jak również surowej rzeczywistości konsekwencji upadłości.

Problemy kredytowe

Wniosek o ogłoszenie upadłości ma jedną wielką zaletę, unikamy bowiem spłaty zobowiązań. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że niesie on za sobą też negatywne konsekwencje. Twoja ocena kredytowa ulegnie zmianie przez lata. Upadłość jest poważnym negatywem dla Twojego raportu kredytowego, który pojawia się pod postacią publicznego rejestru w Twoim pliku i historii Twojego konta. Co gorsza, powoduje to, że Twoja ocena kredytowa pozostaje gorsza dłużej niż przez normalne wykroczenie. Pożyczanie pieniędzy staje się trudniejsze. Wynik Twojej oceny kredytowej powoduje drastyczne zwiększenie stóp procentowych. Na napiętym rynku kredytowym pożyczkodawcy mogą odmówić udzielenia kredytu za wszelką cenę.

Wynajem mieszkania i ubezpieczenia

Wynajem mieszkania może stać się bardziej skomplikowany. Wielu właścicieli wykorzystuje raporty kredytowe przed podpisaniem umowy z potencjalnym najemcom. Mogą odmówić Ci wynajmu lub zażądać większego depozytu, jeśli zobaczą w Twojej historii Wniosek o ogłoszenie upadłości.Rosną również koszty ubezpieczenia. Upadłość może kosztować Cię więcej w składkach ubezpieczeniowych, szczególnie w przypadku ubezpieczenia domu i ubezpieczenia samochodu. Ubezpieczyciele uwielbiają raporty kredytowe. Wszystkie te beznamiętne liczby nadają się do uzasadnienia podwyżek stóp procentowych znacznie bardziej niż rzeczywiste roszczenia. Więc nawet jeśli nie masz żadnych roszczeń, spodziewaj się, że Twoje składki wzrosną.

Nawiązywanie współpracy biznesowych

Nawet w idealnych warunkach poszukiwanie pracy czy nawiązywanie współpracy biznesowych jest niezwykle konkurencyjne i może być bardzo stresujące. Biorąc pod uwagę fakt, że wielu pracodawców sprawdza zdolność kredytową potencjalnego współpracownika, poziom stresu może wzrosnąć wraz ze zmniejszaniem się szans. Z praktycznego punktu widzenia niektórych licencji nie można przyznać osobom, które złożyły wniosek o upadłość.