W czym może pomóc kancelaria prawna?

Spośród wielu usług oferowanych przez kancelarię prawną na szczególną uwagę zasługuje bieżące konsultowanie oraz weryfikacja dokumentów. Chodzi przecież o to, aby zabezpieczyć interesy klienta na każdym etapie współpracy.

Jak walczyć z nieuczciwą konkurencją?

Kancelaria prawna Poznań – Aliantlaw.pl jest niezastąpiona w walce z nieuczciwą konkurencją. Nieuczciwa konkurencja są to działania podejmowane przez firmy, które mają na celu uzyskanie przewagi nad konkurencją w taki sposób, który jest ewidentnie sprzeczny z regułami prawa oraz z biznesową etyką. Z nieuczciwą konkurencją należy bezwzględnie walczyć, ponieważ niszczy ona wolny rynek.

Firmy, które konkurują nieuczciwie, rozpowszechniają kłamstwa na temat danego przedsiębiorstwa. Podkopują w ten sposób jego renomę. Takie sprawy zwykle kończą się w sądzie. Za swoje słowa trzeba przecież brać odpowiedzialność.

Zakaz konkurencji i zachowanie poufności

W niektórych branżach najważniejsze nie są sprzęty, cudowna hala oraz wspaniały park maszynowy. Czasem ważniejsze są tajne procedury, tak zwane know-how, czyli wiedza o procesach. To bezcenne.

Kancelaria prawna Poznań – Aliantlaw.pl pomoże zabezpieczyć ważne dane i zachować poufność. Być może u niektórych pracowników konieczne okaże się wdrożenie klauzuli o zachowanie poufności oraz wprowadzenie zakazu konkurencji. Nie wolno przecież działać na niekorzyść pracodawcy.

Do więzienia za długi?

Czy można trafić do więzienia za niespłacanie swoich zobowiązań? Na pewno należy zastanowić się nad swoją sytuacją finansową. Pomoże w tym kancelaria prawna.

W razie problemów związanych z niemożliwością spłacenia swojego zadłużenia należy zacząć działać bardzo szybko, natychmiast. Nieodbieranie poczty w niczym nie pomoże, ponieważ komornik szybko zapuka do drzwi. Można zgłosić się na przykład do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, ale ponad wszystko najpierw lepiej zgłosić się do prawnika, który doradzi, pomoże, znajdzie najlepsze rozwiązanie na dany moment. Nie trzeba się bać tego kontaktu.