Standy kartonowe – skuteczna forma reklamy

Jak wiadomo, reklama jest dźwignią handlu. Skuteczna promocja i marketing pomagają wyróżniać się na tle konkurencji. Warto więc szukać innowacyjnych i ciekawych materiałów reklamowych. Oryginalne przedstawienie produktu znacząco wpływa na wzrost jego sprzedaży.

Standy kartonowe – co to takiego?

W dużym uproszczeniu są to po prostu stojaki, które są umieszczane w różnych miejscach w celu ekspozycji danego produktu. Można z nich korzystać nie tylko w sklepach, ale również w aptekach, przychodniach lekarskich czy na różnych wydarzeniach branżowych. Standy reklamowe stanowią wsparcie dla działań marketingowych. Mają one powierzchnię przeznaczoną do zadrukowania, na której można umieścić nazwę i logo firmy czy inne elementy reklamowe. Ich zadaniem najczęściej jest wyeksponowanie produktu znajdującego się aktualnie na promocji bądź produktu, który stanowi wizytówkę danej firmy.

Zalety standów kartonowych

Główną zaletą standów kartonowych jest to, że można je ustawić w dowolnym miejscu. Są lekkie i nie zajmują wiele przestrzeni. Daje im to przewagę nad innymi formami reklamy. Można dowolnie zmieniać ekspozycję oraz umieszczać na nich ulotki. Kolejnym plusem jest łatwość montażu. Są one proste do złożenia i nie wymagają zaangażowania większej ilości osób. Można je wykonać w dowolnym kształcie i wymiarach według indywidualnych wytycznych klienta.

Ekologiczna forma reklamy

Standy kartonowe ze względu na to, że wykonane są z tektury falistej, są bardzo przyjazne dla środowiska. Materiał ten nadaje się do recyklingu, dzięki temu po zakończonym użytkowaniu, bardzo łatwo można go zutylizować. Jest to aspekt, który powinny wziąć pod uwagę firmy dbające o swój wizerunek. Oprócz tego, że ilość generowanych odpadów będzie mniejsza, to również zmniejszy się liczba zbędnych przedmiotów zalegających w schowkach czy w magazynach.

Standy kartonowe to rozwiązanie, które od wielu lat cieszy się popularnością. Jest to jedna z tańszych form reklamy, dzięki czemu można tworzyć czasowe ekspozycje promocyjne. Są bardzo praktyczne i lekkie.