Obrazy Google – jak znaleźć, pobrać i udostępnić?

Wielu użytkowników Google chętnie korzysta z możliwości wyszukiwania grafiki. Nie wszyscy znają jednak podstawowe funkcje w tym zakresie. Jak znaleźć obrazy Google? Czy można je pobrać lub udostępniać? Czym są filtry i narzędzia w Google Grafika?

Google obraz – jak znaleźć?

Grafika Google pozwala na odszukanie niemal każdego miejsca, przedmiotu, osoby, zjawiska czy produktu, którego zdjęcie zostało wcześniej zamieszczone np. na stronie internetowej, blogu albo portalu społecznościowym. Obrazy google znaleźć można łatwo i przede wszystkim szybko – pierwszym krokiem jest otwarcie strony images.google.com. Najpopularniejsza metoda to szukanie na podstawie wpisanej frazy. Gdy użytkownik zamieści w pasku odpowiednie hasło, wyświetlą mu się dziesiątki plików graficznych z poszukiwanym obiektem. Istnieje jednak również inny sposób. W Google obraz może być z powodzeniem szukany na podstawie nie hasła tekstowego, ale innego, dostępnego zdjęcia. W takim wypadku należy podać jego adres URL albo przeciągnąć znaleziony obraz do wyszukiwarki. Jeżeli dysponuje się właściwym zdjęciem na komputerze, można je przesłać i w krótkim czasie cieszyć się wynikami zawierającymi podobną grafikę.

Google obrazy – udostępnianie i pobieranie

Coraz częściej zamieszczone w Google obrazy przeglądane są poprzez urządzenia mobilne, jak smartfony czy tablety. Wyszukiwarka pozwala na ich udostępnianie i pobieranie. Funkcje te są bardzo proste w obsłudze. Po otwarciu strony należy odnaleźć dany Google obraz, a następnie kliknąć w niego i przytrzymać. Pojawi się wówczas kilka opcji do wyboru. Proponowana jest m.in. funkcja „Pobierz obraz” i „Udostępnij zdjęcie”. Wystarczy zatem wybrać właściwą, klikając w nią. Jak widać, pobieranie czy udostępnianie obrazów Google jest banalnie proste.

Filtrowanie obrazów Google

Wyniki każdego wyszukiwania można zawęzić, stosując odpowiednie filtry i wybierając właściwe opcje ustawień. W ten sposób odnalezienie Google obrazu przebiega o wiele łatwiej i szybciej. Użytkownik może wybrać m.in. Safe Search, czyli bezpieczne szukanie pozbawione treści przeznaczonych jedynie dla dorosłych. Poza tym można również, poprzez kliknięcie w „Narzędzia”, wybrać konkretne cechy poszukiwanych plików. Obrazy Google można filtrować m.in. pod kątem typu, rozmiaru, kolorystyki, praw użytkowania czy czasu opublikowania w sieci (np. ostatnia doba, tydzień, miesiąc rok, dowolny zakres dat).