Najlepsze laboratorium

Badania czystości gleb to ważny element racjonalnej gospodarki środowiskowej i polityki zrównoważonego rozwoju promowanej w konstytucji naszego kraju. Tylko w porę diagnozując zagrożenia środowiska możemy działać by skutecznie ratować środowisko. Aby działania prewencyjne okazały się skuteczne trzeba dokładnie zbadać zanieczyszczenia by wiedzieć jak im przeciwdziałać.

Historia wyjątkowego przedsiębiorstwa

W 1958 powstał w Katowicach Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska. Jednostka szybko ewoluowała, powstało jej laboratorium i coraz nowocześniejszy sprzęt badawczy.W 1989 zakład został przekształcony na państwowe przedsiębiorstwo użyteczności publicznej.

W 2007 roku zakład przekształcił się w w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W tym momencie rozpoczął się dynamiczny okres dla Ośrodka Badań. Nabywany stopniowo nowoczesny sprzęt oraz podejmujący tu pracę wybitni specjaliści stworzyli solidną markę jaką firma cieszy się dziś nie tylko w województwie śląskim ale na terenie całego kraju.

Laboratorium marzeń

Katowicki Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska posiada jedno z najnowocześniejszych laboratoriów naukowych w tej części Europy. Nowoczesny sprzęt znajdujący się na wyposażeniu zakładu to marzenie każdego naukowca. Laboratorium OBiKS jest akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji od roku 1998. Nadany przedsiębiorstwu Certyfikat Akredytacji posiada numer AB 213.

Laboratorium posiada wszelkie potrzebne wymagania i kwalifikacje do prowadzenia badań jakości, gleb, wód odpadowych, wód stojących, wód płynących i ścieków zgodnie z wymaganiami przepisów prawa i polskimi normami. Równocześnie nie tylko badania naukowe są specjalizacją omawianej jednostki. Jest ona ceniona również za wykonywanie inwentaryzacji przyrodniczych, profesjonalnego doradztwa oraz pomiarów emisji powietrza i hałasu.

Rodzaje pomiarów

Katowicki Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska wykonuje różne pomiary w zależności od potrzeb klienta. W ofercie firmy znajdziemy: badania wód, badania ścieków, badania gleb, rozpoznawanie składników opadów atmosferycznych, badania powietrza oraz hałasu. Znana jest też doradcza strona firmy. Specjaliści z OBiKS-u realizują doradztwo dla przedsiębiorców z zakresu opłat za zanieczyszczenia, wniosków o uzyskanie pozwoleń państwowych oraz właściwej gospodarki odpadami.

Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska to cała gama usług i pomocnych ofert. Warto zainteresować się usługami firmy i zajrzeć na jej stronę internetową obiks.pl. Witryna jest bardzo przystępna i każdy z łatwością się tam odnajdzie.