Nadruk sublimacyjny – czy warto?

Druk sublimacyjny jest coraz częściej wykorzystywany przez przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Sublimacja to technika nadruku, która znana jest ludziom od dawna.

Nadruk sublimacyjny – dlaczego coraz więcej przedsiębiorców na niego stawia?

Druk sublimacyjny często stosowany jest do tworzenia produktów pamiątkowych, a także reklamowych. Nadruki można przenosić na rozmaite powierzchnie. Mowa tutaj między innymi o ubraniach, naczyniach czy podłożach papierowych. Z tego powodu nadruk sublimacyjny jest wykorzystywany na całym świecie. Cieszy się ogromną popularnością w marketingu. Dzięki niemu możliwe jest szybkie tworzenie wysokiej jakości wydruku przyciągającego uwagę konsumentów oraz inwestorów. Nanoszenie nadruku sublimacyjnego jest opłacalne nawet w przypadku pojedynczej koszulki. W Polsce pojawia się coraz więcej firm, które oferują takie usługi. W przystępnej cenie można cieszyć się koszulką bądź czapką z własnym nadrukiem. Z takiej opcji korzysta wielu przedsiębiorców. Dzięki nadrukowi sublimacyjnemu można stworzyć wiele produktów firmowych. Mowa tutaj o koszulkach, bluzach, kubkach czy talerzach. Do tego dolicza się też poduszki, krawaty, czapki, puzzle, maskotki, flagi, piórniki, plecaki oraz wiele innych. Przedmioty firmowe z ciekawym nadrukiem będą atrakcyjne wizualnie i stosowane na co dzień. Pozwoli to na zwiększenie rozpoznawalności marki, co jest bardzo istotne dla firmy.

Sublimacja druk – co warto wiedzieć o takim nadruku?

Nie każda osoba wie o tym, że druk sublimacyjny można też wykonać, stosując standardową drukarkę laserową. Dzięki niej sublimacja powinna być prosta do przeprowadzenia. Co więcej, taki nadruk szybko się nakłada. Wystarczy tylko zakupić kolorową drukarkę laserową, która zostanie wyposażona w standardowe tonery. Trzeba też pamiętać o kupnie właściwego papieru. Dzięki prasie transferowej gotowy wydruk można przenieść na konkretny materiał. Warto zauważyć, że dla wysokich nakładów cena nakładania druku sublimacyjnego jest bardzo korzystna. Mało kto wie o tym, że sublimacja to najtrwalsza metoda znakowania stosowana obecnie na całym świecie, także w Polsce. Idealnie nadaje się do wydruku zdjęć. Dodatkowym jej atutem jest to, że jest niewyczuwalna w dotyku.