Kampania RTB – skuteczna forma marketingu internetowego

Nie trzeba być specjalistą marketingowym, aby mieć świadomość tego, jak ogromną siłę ma dziś reklama w sieci. Przedsiębiorcy robią więc wszystko, by ich biznes był zauważalny przez internautów. Metod poszukiwania klientów drogą online jest sporo. Jedną z nich są profesjonalne kampanie RTB.

RTB reklama – jak to działa?

Skrót RTB pochodzi od „real time bidding”, co po przetłumaczeniu oznacza „licytowanie w czasie rzeczywistym”. Aukcja dotyczy miejsca reklamowego – o tym, kto zajmie daną przestrzeń w sieci decyduje zaproponowana stawka. Bardzo ważne jest również to, że całość odbywa się na zasadzie targetowania. Polega to na tym, że osoba lub firma może skierować swoją reklamę (za wyświetlenie której płaci) do określonego typu odbiorcy. Wszystko za sprawą informacji o użytkownikach sieci, którymi dysponuje system DSP lub SSP. Chodzi tu o dane, takie jak m.in. wiek, płeć, zawód, region zamieszkania czy hobby.

Dzięki takiej wiedzy, RTB reklama trafia do najwłaściwszej grupy klientów, co do których można mieć sporą pewność, że zechcą skorzystać z promowanej usługi. Dopasowanie przekazu do aktualnych potrzeb, gustu czy oczekiwań danej osoby zwiększa szansę na rozpowszechnienie marki lub produktu. W ten sposób firma staje się popularniejsza, bardziej zapada w pamięć odbiorcy, a przede wszystkim za pomocą reklamy kusi do skorzystania z proponowanej oferty. Dobrze zaplanowane kampanie RTB w wielu wypadkach spowodowały szybki wzrost obrotów, umacniając tym samym pozycję danego przedsiębiorstwa na rynku.

Co zrobić, by RTB marketing przynosił jak największe korzyści?

Metody, formy i narzędzia promocyjne stale się zmieniają. Aby reklama RTB dawała jak najwięcej zysków, trzeba optymalnie dostosować ją do potrzeb reklamodawcy. Kampanie w tym zakresie przybierają więc różnorodne formy. Jedną ze skuteczniejszych i najczęściej stosowanych z nich jest remarketing. Polega on na wysyłaniu przekazów do osób, które były już wcześniej klientem danego sklepu online lub przynajmniej przeglądały jego ofertę. Ponowne wyświetlenie informacji o danym produkcie zwiększa szansę na dokonanie zakupu. rtb marketing z powodzeniem można łączyć z Google Ads. Jedno i drugie narzędzie ma szerokie zastosowanie i trafia do innych użytkowników. Warto też postawić na sprawdzoną agencję, która przeprowadzi odpowiednio kampanie RTB. W ten sposób inwestycja może się zwrócić w bardzo krótkim czasie.