Jakie opakowania do pakowania przesyłek wybrać?

Pakowanie przesyłek jest proste i szybkie, jeżeli wykorzystamy do tego celu odpowiedni materiał. Musi on skutecznie chronić rzeczy w nim zapakowane. Warunkiem jest także prawidłowe dopasowanie opakowania do gabarytów i ciężaru przesyłki.

Jakie opakowania wybierać do przesyłek kurierskich?

Do pakowania przesyłek kurierskich wykorzystuje się pudełka kartonowe lub koperty foliowe. Pudełka powinny być mocne i sztywne. Dzięki temu towar w nich przewożony będzie bezpieczny i zostanie uchroniony przed zgnieceniem lub innymi urazami mechanicznymi.

Pudełka tekturowe powinny być wykonane z tektury falistej. Dzięki temu ściany opakowania są mocne, niemniej sztywność tych ścian i odporność na ucisk jest zróżnicowany. Dlatego wybierając kartony do pakowania przesyłek, należy dobrze zważyć wysyłany towar i wybrać te kartony, które udźwigną ciężar przesyłki i się nie rozerwą.

Luki między opakowaniem a przedmiotami w nim się znajdującymi należy wypełnić dmuchaną powietrzem folią lub trocinami bądź gniecionym papierem. Wypełnienie to chroni przedmiot przed urwaniem się jego części oraz zmianą jego położenia w trakcie transportu.

Jak pakować przesyłki o małych gabarytach?

Jeżeli towar, jaki ma być przesłany, nie jest podatny na uszkodzenia i jest niewielkich rozmiarów, można go zapakować w torebkę lub kopertę foliową. Folia do pakowania przesyłek jest mocna i wytrzymała na rozdarcie. Wewnętrzna jej strona jest nasycona czarnym kolorem. Dzięki temu opakowanie jest nieprześwitujące.

Do pakowania przesyłek można wykorzystać również koperty bąbelkowe. Koperty bąbelkowe to kieszonki z papieru, które są wewnątrz wyściełane folią bąbelkową. Bąbelki to pęcherzyki powietrza zamknięte w folii. Dzięki nim przesyłka jest chroniona przed drobnymi uszkodzeniami podczas transportu.

Przesyłki listowe tradycyjnie przewożone są w zwykłych papierowych kopertach. Dzięki różnorodnej wielkości kopert można przesyłać w nich listy i dokumenty oraz np. pojedyncze egzemplarze cienkich książek. Ponieważ z roku na rok przybywa nowoczesnej techniki, wiele pism korespondencyjnych przeniosło się na drogę internetową. Służą do tego m.in. poczty e-mail.

Jak przesyłać paczkę prezentową?

Jeżeli istnieje potrzeba wysłania drogą pocztową upominku, warto skorzystać z usług osób zajmujących się dekoracyjnym pakowaniem przesyłek. Prezent będzie bardzo estetycznie zapakowany i ozdobiony. W razie życzenia zamawiającego, do przesyłki można dołączyć bilecik z życzeniami itp.

Przesyłki to nie tylko przedmioty, ale także żywność i rośliny. W zależności od rodzaju towaru uszykowanego do przewozu, należy uwzględnić czas, w jakim przesyłka powinna być dostarczona do adresata.