Jak ułatwić sobie prowadzenie floty pojazdów?

Duża firma transportowa to flota pojazdów, którą trzeba poprowadzić, na bieżąco reagować na pojawiające się sytuacje, znajdywać ładunki, kierować samochody o odpowiedniej ładowności i z właściwymi naczepami w konkretne miejsca. Jeśli trzeba, umawiać kierowców, by dokonywali zamiany naczep, przeładunku towarów. Nie bez znaczenia jest również planowanie tras tak by jak najbardziej zminimalizować puste przebiegi. Czy człowiek jest sobie w stanie z tym poradzić? Bez pomocy nowoczesnego programu, nie poradzi sobie z tym nawet grupa osób. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli człowiek będzie miał program komputerowy, który został stworzony by być pomocą w prowadzeniu firmy transportowej to jak najbardziej tak.

Człowiek popełnia błędy

Wielu spedytorów uważa, że są w stanie prowadzić nawet dużą flotę pojazdów i wszystko będzie działać idealnie. Jeśli będą to stałe zlecenia transportowe, przez jakiś czas rzeczywiście może tak być. Wystarczy tylko szereg nieprzewidzianych sytuacji – chorób, wypadków, problemów z urzędami czy kar, by sytuacja zaczęła się bardzo komplikować. Problemem mogą też być sami kierowcy – choroby, nagłe odejścia z pracy, zwolnienia, wypadki. To wszystko nie tylko może wyłączyć kierowce z pracy ale i skomplikować cały proces transportu.

TMS system, znany także jako Transportation Management System, to program, który nie tylko przekaże wszelkie dane w czasie rzeczywistym, ale i podpowie, dzięki czemu podejmowanie decyzji co do zleceń transportowych i wszystkiego co jest z transportem związane, będzie dużo łatwiejsze. Program ten pozwala zminimalizować też ryzyko pustych przejazdów. Dla firmy transportowej są one bardzo dużą stratą. Jeśli choć dziesięć samochodów na pusto pokona kilka tysięcy kilometrów, straty firmy można liczyć w tysiącach złotych. Nie warto do tego dopuszczać, dlatego używanie programu TMS system ma sens.

TMS system – rozliczanie kierowców

System TMS pomaga rozliczać kierowców, ale także zapewnia możliwość rozliczania transakcji handlowych związanych z prowadzoną działalnością transportową. W pełni zarządza pracownikami mobilnymi, bo tak można określić kierowców, Zaletą programu jest także automatyzacja wielu innych zadań do wykonania w firmie transportowej. Z posiadanym programem rola człowieka ograniczy się do sprawnego kierowania tym wszystkim i odczytywania wszystkiego, co program wyświetla. Oczywiście konieczne jest także wprowadzanie danych – jest to jednak proste i bezproblemowe.