Jak się oddłużyć?

Cieszysz się stabilną pracą i wysokimi zarobkami, które pozwalają Ci na luksusowe wakacje, zaciąganie kredytów oraz kupowanie sprzętu na raty? To bardzo komfortowa sytuacja, ale musisz brać pod uwagę, że pod wpływem różnych czynników może się to zmienić.

Dobra koniunktura nie trwa wiecznie

Zawsze w okresie dobrej koniunktury ekonomicznej konsumenci mają łatwy dostęp do środków finansowych. Wzrost gospodarczy, niskie bezrobocie, wysokie zarobki powodują, że banki i inne instytucje finansowe łagodzą wymagania wobec klientów i chętnie udzielają kredytów. Niestety w czasie różnych problemów ekonomicznych może prowadzić to do problemów ze spłatą zaciągniętych zobowiązań.

Początkowo pojawiają się opóźnienia w spłacie rat, potem przestajesz spłacać te największe, by wreszcie przestać płacić wszystkie. To znak, że dopadła Cię spirala zadłużenia i koniecznie trzeba podjąć odpowiednie działania.

Czas na oddłużenie

Bardzo często zdarza się, że wielkość rat miesięcznych przekracza możliwości budżetu domowego. Konieczne jest wtedy podjęcie działań, które umożliwią spłatę zadłużenia i normalne funkcjonowanie rodziny. Warto w takiej sytuacji skorzystać z oddłużenia.

Nie jest to proste, ale ostatecznie zapewnia życie bez długów. Przede wszystkim trzeba dokładnie określić wielkość zobowiązań i wpływów do budżetu domowego. Niestety najczęściej zobowiązania są większe, więc kolejnym krokiem jest szukanie oszczędności poprzez rezygnację z wyjść do kina, restauracji itp. Nie zawsze jednak takie działania są wystarczające.

Bardzo często warto skorzystać z pomocy firmy antywindykacyjnej, która może wynegocjować umorzenie karnych odsetek, zmniejszenie rat kapitałowych. Firmy prawnicze doskonale wiedzą, że wierzyciele chcą odzyskać swoje pieniądze i nie są zainteresowane egzekucją komorniczą, która może ciągnąć się latami. Dzięki temu mają możliwość negocjować korzystne warunki Oddłużenia.

Warto podejmować działania, które pomogą pozbyć się długów, najgorszym rozwiązaniem jest bierność, która powoduje zwiększanie zadłużenia.