Jak korzystnie wysłać paczkę do Niemiec?

Wielu Polaków pracuje w Niemczech, dlatego wysyłanie do nich paczek jest na porządku dziennym. Przesyłki do Niemiec zawierają drobiazgi od rodziny czy nawet jedzenie. Warto jednak sprawdzać oferty poszczególnych firm kurierskich, które mogą się między sobą znacznie różnić. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nie przepłacimy.

Jakie paczki można wysłać do Niemiec?

Paczki do Niemiec powinny posiadać standardowe gabaryty, dzięki czemu ich transport nie będzie miał wpływu na czas doręczenia i dodatkowe koszty. Większość firm przewozowych ma sprecyzowaną wielkość, jaką powinna mieć paczka do niemiec – maksymalna długość paczki nie powinna przekraczać 120 centymetrów, natomiast wymiary najdłuższego boku +2x suma szerokości i wysokości, nie powinny przekraczać 300 centymetrów. Waga paczki nie powinna być większa niż 30 kilogramów, natomiast przesyłki powinny mieć kształt prostopadłościanu. Oczywiście możliwe jest, by przesyłki do Niemiec miały większe gabaryty, jednak zawsze wysłanie przesyłki niestandardowej wiąże się to z koniecznością uiszczenia wyższej opłaty. Są nawet firmy kurierskie, które niestandardowych gabarytów nie przyjmują.

Jak długo idzie paczka do Niemiec?

Ciężko jest określić, jak długo będzie dostarczana paczka do Niemiec. Średnio jest to 2-4 dni roboczych od daty nadania przesyłki, jednak jej doręczenie może zależeć od wielu czynników. Wpływa na to między innymi czynnik ludzki, pogodowy czy rodzaj transportu. Wybór dobrej i sprawdzonej firmy zajmującej się doręczaniem przesyłek może mieć decydujący wpływ na to, jak szybko paczka trafi do adresata.

Jak korzystnie wysłać paczkę do Niemiec?

Wysyłając paczki do Niemiec, warto brać pod uwagę gabaryty paczek, które są przyjmowane przez kuriera. Zanim zdecydujemy się nadać przesyłkę, zapytajmy o całkowity koszt usługi. Firm przewozowych jest sporo, dlatego jest w czym wybierać i można znaleźć naprawdę korzystną ofertę. Ciekawą propozycją dla osób poszukujących dobrej firmy kurierskiej, są specjalne strony internetowe, które pozwalają na porównanie ofert wielu firm i tym samym na oszczędność czasu. Samodzielnie można uzupełnić dane dotyczące gabarytów i wagi paczki, dzięki czemu możemy szybko uzyskać pierwszą kalkulację. Na tej podstawie wybieramy firmę, której oferta okazuje się najkorzystniejsza. Oczywiście ostateczny koszt dostarczenia paczki zostanie obliczony przez firmę kurierską.