Informatyzacja w firmie

Oprogramowanie dla firm

Informatyzacja w firmie nie powinna wyłącznie opierać się o zakup nowoczesnych komputerów, urządzeń wielofunkcyjnych oraz zagwarantowanie najnowszych wersji oprogramowania antywirusowego. Decyzja o modernizacji przedsiębiorstwa powinna uwzględniać szczegółowe uwarunkowania i zwracać w dokładny sposób uwagę na kwestie związane z możliwą do realizacji poprawą funkcjonowania przedsiębiorstwa. W tym celu warto wybrać dla swojej firmy oprogramowanie księgowe z modułem ERP, co pozwoli przenieść zarządzanie firmą na zupełnie nowy poziom?

Czym charakteryzuje się technologia ERP?

Samo w sobie oprogramowanie ERP dla firm jest rozwinięciem klasycznej koncepcji programów księgowych, które wykorzystywane są do obsługi rozliczeń podatkowych, wynagrodzeń i obsługi kadrowej. Programy działające w schemacie ERP cechują się przede wszystkim doskonałą integracją wszystkich informacji pod kątem walorów użytkowych, możliwości zastosowania i szczegółowej analizy dla potrzeb rozwoju i budowania jeszcze silniejszego przedsiębiorstwa. To nie jest już tylko i wyłącznie specjalistyczny system księgowy symfonia, lecz kompleksowe rozwiązanie analityczne pozwalające wiązać ze sobą zarówno dane finansowe, jak i informacje o sprzedaży, liczbie klientów, czy też aktywności produkcji.
Takie podejście gwarantuje przede wszystkim bieżące monitorowanie kondycji przedsiębiorstwa, ocenę ewentualnych zagrożeń, a dane zbierane i integrowane przez dłuższy czas pozwalają o wiele łatwiej dokonać audytu i przeprowadzić rzetelną analizę strukturalną i fundamentalną przedsiębiorstwa.

Jak z tego korzystać?

Bezapelacyjnym atutem takich rozwiązań, jak oprogramowanie księgowe XXI wieku jest łatwość obsługi i maksymalna automatyzacja pewnych procesów. Stałe klikanie i konieczność skomplikowanego eksportowania danych marnuje tylko czas. Można to skutecznie ograniczyć ucząc program i szeroko go optymalizując do warunków działania przedsiębiorstwa i szczegółowych wymogów funkcjonalnych.

Oprogramowanie ERP dla firm na bieżąco przedstawia podstawowe informacje, które ulegają aktualizacji poprzez wprowadzenie danych księgowych, integracji z systemami sprzedażowymi i monitorami produkcji. Daje to pełen obraz firmy. Każdy system księgowy symfonia oferuje również moduł obsługi kadrowej, co jest szczególnie ważne dla rozliczania godzin.

System umożliwia również ocenę pracowników na podstawie przepracowanych godzin oraz wypracowywanych wyników finansowych.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Tradiss – system ERP i technika komputerowa.