Google Ads czy SEO – co lepiej wybrać?

Codziennie w Google wpisywanych jest kilka miliardów słów kluczowych, za których pomocą użytkownicy internetu mogą znaleźć interesujące ich witryny internetowe. Oczywiście na szczególną uwagę zasługują strategie marketingowe, które pozwolą na wypromowanie danej strony internetowej, aby była ona częściej odwiedzana. Strony będące sklepami internetowymi lub wizytówkami danej firmy mogą być reklamowane za pomocą Google Ads.

Jak działają stawki w Google Ads?

Klient, który zdecyduje się na podjęcie współpracy z Google, będzie mógł samodzielnie zdecydować, jaką kwotę jest w stanie zapłacić za jedno kliknięcie potencjalnego konsumenta w jego witrynę. Stawki za jedno kliknięcie nie są wysokie i najczęściej wynoszą kilkanaście lub kilkadziesiąt groszy. Oczywiście niektórzy przedsiębiorcy decydują się na ustalenie wyższych stawek, aby ich witryna była częściej odwiedzana. W czasie wpisywania słów kluczowych, algorytmy wybiorą pasujące do treści zapytania wpisanego w wyszukiwarkę reklamy witryn, których właściciele zaoferowali najwyższą stawkę za jedno kliknięcie.

Co oznaczają inteligentne stawki za kliknięcia w Google Ads?

System odpowiedzialny za sprawne działanie reklam w wyszukiwarce Google został jednak zaprojektowany w taki sposób, że klient płaci jedynie za reklamy, które okazały się skutecznie, W praktyce oznacza to, że ustalone wcześniej stawki w Google Ads obowiązują jedynie wtedy, kiedy użytkownik wyszukiwarki wybrał daną reklamę i został za jej sprawą przeniesiony do reklamowanej witryny. Oczywiście Inteligentne stawki za kliknięcia w Google Ads zostały wprowadzone po to, aby klient płacił jedynie za rezultaty.

Liczne zalety Google Ads

Inwestycja w płatne reklamy w wyszukiwarce jest więc bezpieczna, ponieważ płaci się jedynie za efekty, co jest najkorzystniejszą dla klienta opcją. SEO, czyli optymalizacja strony pod kątem wyników wyszukiwania również może przynieść spektakularne rezultaty. Najlepszym wyborem jest oczywiście połączenie tych dwóch strategii marketingowych, co pozwoli na najskuteczniejszy rozwój firmy, dzięki pozyskaniu nowych klientów za sprawą internetu. SEO warto zlecić profesjonalne firmie, która specjalizuje się w marketingu internetowym. Skuteczność takiej optymalizacji można śledzić dzięki statystykom Google, które pozwalają na obserwowanie stopniowego rozwoju swojej witryny.