Godne uwagi programy do tworzenia gier na Playstation i Xbox

tworzenie gier na konsole

Początkujący i doświadczeni game developerzy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że bez porządnego narzędzia bardzo trudno jest stworzyć nawet dość prostą grę 2d. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo po jakie narzędzia warto sięgnąć w pierwszej kolejności.

Silnik Unreal Engine

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze konsole na rynku (Xbox One i PS4) to w pierwszej kolejności warto jak najszybciej zapoznać się z niesamowitym silnikiem Unreal Engine, dzięki któremu tworzenie gier 2d stanie się czystą przyjemnością. Warto wspomnieć o tym, że game developerzy, którzy chcą tworzyć gry na konsole nowej generacji powinni pracować od wersji 4.1. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale dzięki Unreal Engine można tworzyć nawet gry, które działają w wirtualnej rzeczywistości. Mowa tutaj oczywiście o hełmach VR, które wykorzystywane są w konsoli PS4. Silnik Unreal Engine wyposażony jest w przyzwoity samouczek, dzięki któremu dowiemy się od podstaw, jak wygląda tworzenie gier na konsole.

Program Playstation Mobile Developer

W ostatnim czasie wśród twórców gier bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się PlayStation Mobile DevPortal, dzięki któremu można tworzyć nie tylko gry, ale również różnorodne aplikacje na konsole PlayStation. Nowe narzędzie wyróżnia się bardzo prostym i intuicyjnym pakietem SDK oraz elastycznym interfejsem API. Dzięki dość prostemu narzędziu początkujący game developerzy, mogą tworzyć nowe gry i sprzedawać je bezpośrednio w PlayStation Store. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można dotrzeć do szerokiego grona graczy na całym świecie.

Tworzenie gier na konsole – czy warto?

Tworzenie gier na konsole to dość drogi, żmudny i niestety czasochłonny proces. Między innymi dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tym, czy warto zostać game developerem. Bez umiejętności zaawansowanego programowania bardzo trudno będzie napisać porządny tytuł, dzięki któremu można całkiem nieźle zarobić. Warto wspomnieć jednak o tym, że tworzenie gier 2d wcale nie musi być trudne. Jeżeli wpadniemy na ciekawy pomysł to nawet w pojedynkę możemy stworzyć tytuł, który odniesie ogromny sukces na całym świecie. Samodzielna nauka jest doskonałym wyborem również dla tych osób, które w niedalekiej przyszłości zamierzają dołączyć do większego studia, które tworzą najpopularniejsze gry na rynku. Na samym końcu warto wspomnieć również i o tym, że dobrym game developerem mogą zostać nawet te osoby, które nie przepadają za grami konsolowymi i komputerowymi.