Skuteczne akcje marketingowe dla Twojej firmy

Wybierając odpowiednią reklamę dla firmy, warto zaplanować całą akcję marketingową od początku do końca. Zwykłe rozdawanie ulotek i bannery reklamowe są monotonne i nie zgarniają odpowiedniej uwagi. Które akcje marketingowe najlepiej się sprawdzają?

Hostessy – próbki produktów i pokazy usług!

Wynajmowanie hostess jest dobrym sposobem na reklamę, ponieważ daje to swego rodzaju aktywną interakcję z potencjalnym klientem. Dodatkowo, warto na stoiskach rozdawać drobne upominki spakowane w reklamówki z logo firmy. Ludzie z pewnością lepiej zapamiętają Twoją działalności, kiedy zostaną obdarowani prezentem niż, gdy zaoferujesz im wyłącznie słowną prezentację. Zwłaszcza, jeśli oferowane upominki będą w reklamówki z logo, które stanowią ruchomą reklamę.

Umieszczenie loga na gadżetach do codziennego użytku?

Mogą to być pendrive, długopisy oraz materiałowe torby reklamowe z nadrukiem, czyli coś, co ludzie noszą ze sobą i używają na co dzień. Producent toreb reklamowych zwykle oferuje szeroki wybór wzorów i kolorów oraz fasonów. Torby reklamowe z nadrukiem, wykonane z wytrzymałego materiału, są produktem ekologicznym i obecnie niemal każdy z nich korzysta. Wybierając pendrive i długopisy mamy pewność, że również będą wykorzystywane i logo Twojej firmy będzie widoczne dla szerszego grona odbiorców.

Człowiek – żywa reklama!

Jednym z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o akcje marketingowe są zdecydowanie ubrania z logiem. Koszulki, czapki czy chusty noszone na co dzień mogą stanowić żywą reklamę Twojej firmy. Ponadto, producent toreb reklamowych z nadrukami firmy często oferuje drukowanie również na innych materiałowych produktach. Dzięki temu można złożyć zamówienie na różnorodne artykuły w jednym miejscu. Z pewnością obniży to koszty.

Założenie fanpage na Facebooku!

Facebook jest portalem społecznościowym, który odwiedzają każdego dnia miliony użytkowników. Zakładając własny fanpage swojej firmy, w zaledwie kilka dni można trafić do szerokiego grona odbiorców. Ponadto, umożliwia to codzienne publikowanie nowości, specjalnych ofert i promocji, które natychmiastowo są wyświetlane na osiach czasu osób „lajkujących” stronę.

Podczas startu ze świeżą firmą można wybrać wszystkie trzy propozycje akcji marketingowych jednocześnie, informując użytkowników Facebook o możliwości odebrania darmowych gadżetów na określonych stoiskach.