Zautomatyzowany pomiar siły

Pomiary siły stanowią nieodzowny element w funkcjonowaniu wielu przedsiębiorstw, z wielu branż. Czujniki pomiaru siły muszą wyróżniać się niezwykłą precyzją oraz wytrzymałością i możliwością dokładnego kalibrowania. Sensor24h.pl – sprawdź tutaj jakie technologie pomiaru siły możesz zastosować w swoim przedsiębiorstwie.

Co wyróżnia czujniki tensometryczne i wagowe?

Czujniki tensometryczne odnajdują swoje zastosowanie w przecięcie i urządzeniach wytworzonych do ważenia.Można wykorzystywać je w platformach wagowych, ale także w liniach taśmowych i pakujących, systemach testowych. Wspierają także potężne wagi przemysłowe.

Czujniki siły nacisku – belki tensometryczne

Belki tensometryczne są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Wyznaczają one siły ścinające.

Belki tensometryczne wykorzystywać można do pomiarów statycznych, np. wagi. Ich zaletą jest fakt, że stosować je można także do pomiarów dynamicznych, np. w budowie maszyn.Sensor24h.pl – sprawdź tutaj jakie produkty można odkryć w tej kategorii i zdecyduj, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Pierścieniowe przetworniki siły – do czego są przeznaczone?

Pierścieniowe przetworniki siły przeznaczone są do detekcji ogromnych sił statycznych. Ten rodzaj przetwornika jest niezwykle wytrzymały i pozwala na montaż w wielu konfiguracjach. Otwór przelotowy zastosowany w budowie przetwornika pierścieniowego jest odpowiedzią na potrzebę solidnego i uniwersalnego czujnika pomiaru sił statycznych.

Przetworniki sił ściskających i rozciągających

Przetworniki sił ściskających i rozciągających wykonywane są w wielu rozmiarach i wersjach, by móc dopasować je idealnie do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.Miniaturowe przetworniki zamontować można tam, gdzie miejsce jest znacząco ograniczone lub wykonywany pomiar uwzględniać ma tylko niewielkie siły statyczne.

Sensor24h.pl – sprawdź tutaj cały asortyment i katalog produktowy, aby wybrać czujniki i przetworniki najbardziej dopasowane do potrzeb Twojej firmy. Bogata oferta sprawia, że produkty sprawdzają się w małych firmach, jak i międzynarodowych korporacjach.