Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową?

Każdy właściciel strony internetowej chciałby, by po wpisaniu słowa kluczowego jego strona wyświetlała się na pierwszej stronie wyszukiwarki, czyli osiągnęła TOP 10. Niestety nie jest to tak proste i wymaga podjęcia wielu czasochłonnych działań.

Pozycjonowanie musi trwać

Wielu właścicieli witryn internetowych daje się skusić tanimi ofertami wypozycjonowania strony na TOP 3 w ciągu 2-3 miesięcy. Oczywiście niektórzy mogą osiągnąć taki efekt, ale przy pomocy metod nieakceptowanych i zabronionych przez Google. Efektem może być trwale zablokowanie strony w wyszukiwarce, a to oznacza koniec biznesu w internecie.

Profesjonalne firmy pozycjonujące uzależniają zapłatę za usługę od uzyskanego wyniku. Takie podejście daje przedsiębiorcy bezpieczeństwo. Płaci za efekty, które są dla niego najważniejsze, bo generują przyrost klientów.

Dlaczego pozycjonowanie stron jest tak trudne?

Wpływa na to kilka czynników, najważniejsze z nich to:
• algorytmy Google,
• frazy kluczowe,
• content marketing.

Algorytmy Google mają na celu selekcjonowanie stron internetowych pod kątem różnych kryteriów, efektem ma być wyświetlanie stron najbardziej pasujących do kryteriów wyszukiwania. Większość algorytmów Google nosi nazwy zwierząt i ptaków. Panda odpowiada za wartość treści, najwyżej ocenia te o dużej wartości merytorycznej.
Eliminuje strony, które zawierają plagiaty, teksty krótkie, teksty nienaturalne, czyli takie, których frazy kluczowe nie są umieszczone w sposób naturalny.

Frazy kluczowe to słowa, po których wyszukiwarka odnajduje właściwą stronę. Dla pozycjonowania najtrudniejsze są frazy typowe, np. buty, części samochodowe, materiały budowlane. Algorytm Gołąb automatycznie lokalizuje firmy w otoczeniu pytającego. Dzięki temu algorytmowi nie ma potrzeby pozycjonowania na frazy zawierające nazwę miejscowości, które należą do trudnych w pozycjonowaniu.

Content marketing to treści wartościowe dla odbiorcy, który po otwarciu strony powinien otrzymać wartość dodaną. Nie mogą więc być to informacje powielane z wielu innych stron.

Content marketing to kilkanaście tekstów miesięcznie umieszczanych na różnych wartościowych portalach internetowych. Teksty te pozwalają na pozyskiwanie naturalnych linków do strony pozycjonowanej.

Skuteczne pozycjonowanie musi uwzględniać nie tylko te elementy, ale także techniczne funkcje strony i działanie konkurencji.