Projektowanie trójwymiarowe z SolidWorks – łatwiej już nie będzie!

Oprogramowanie CAD 3D SolidWorks zalicza się do najczęściej kupowanego i używanego na świecie narzędzia do projektowania. Obecnie korzysta z niego około 4 mln użytkowników w ponad 80 krajach. Prosty w obsłudze, łatwy do wdrożenia w firmach, szybki do nauczenia się program właśnie wypuścił na rynek nową wersję 2020.

Dlaczego warto korzystać z SolidWorks?

SolidWorks jest oprogramowaniem do projektowania parametrycznego trójwymiarowego obiektów bryłowych, arkuszy blachy, rozmaitych konstrukcji spawanych, modeli powierzchniowych oraz form. Podczas projektowania w toku pracy program umiejętnie łączy ze sobą kilka elementów, które mają wpływ na tworzenie przyjaznego środowiska projektowania. Mowa tu o równoległym przebiegu projektowania z weryfikacją projektu, projektowaniem przyjaznym środowisku przyrodniczemu, komunikacją danych i ich wykorzystywaniem. SolidWorks jest niezastąpionym narzędziem do projektowania, wizualizacji 3D, tworzenia dokumentacji projektowej 2D, weryfikacji projektów, obliczania kosztów produkcji, zarządzania procesem produkcji, przeprowadzania inspekcji. Wszystkie te procesy przebiegają w jednym zintegrowanym środowisku – jakakolwiek zmiana jednego elementu projektu wywołuje automatyczne zmiany we wszystkich jego aspektach.

SolidWorks cena licencji

SolidWorks jest programem wymagającym zakupu licencji. W zależności od potrzeb użytkowników mogą to być licencje stanowiskowe ręczne, online, sieciowe. Jeśli chodzi o program solidworks cena zawsze zależy również od przeznaczenia programu – komercyjne wykorzystanie jest odpłatne, edukacyjne lub naukowe wykorzystanie oprogramowania można mieć za darmo.

SolidWorks download

Przed podjęciem decyzji o zakupie każdy potencjalny przyszły użytkownik może sprawdzić działanie programu w nieodpłatnej wersji demonstracyjnej. W tym celu należy na stronie producenta lub autoryzowanego dystrybutora znaleźć SolidWorks download i po jego uruchomieniu zainstalować program na swoim komputerze. Do instalacji potrzebne są pewne wymagania systemowe oraz sprzętowe. Dla najnowszej wersji programu najlepiej mieć Windows 10 64 bity (starsze wersje dadzą radę na Win 8.1 i 7 SP1). Na dysku trzeba mieć minimum 8 GB wolnego miejsca oraz 16 GB pamięci RAM. Można także sprawdzić działanie programu online bez potrzeby instalowania. Po 30 dniach próby można zakupić licencję w dobranej dla siebie wersji lub zrezygnować z zakupu.