Profesjonalne i mocne kleje używane w elektronice

„Co Kropelka sklei, żadna siła nie nie rozklei” – głosiła niegdyś słynna reklama. Faktycznie ów produkt okazał się skuteczny. Dzięki niemu można do dziś połączyć zarówno drewno, plastik, jak i porcelanę. Jednak w przypadku naprawy i zabezpieczania części elektronicznych potrzebne są specjalne, nieco inne kleje. Oferuje je internetowy sklep blelektronik.com.pl.

Właściwości klejów przeznaczonych do elektroniki

Bl Elektronik ma swoją siedzibę w Krakowie, ale nie trzeba być mieszkańcem stolicy Małopolski, aby zakupić odpowiednie preparaty (poza klejami, można znaleźć tam m.in. żywicę i lakiery). Dzięki działalności online właściciele sklepu internetowego blelektronik.com.pl mogą zaopatrywać tysiące klientów w całej Polsce. Takie osoby z chęcią sięgną w pierwszej kolejności po kleje, tym bardziej że mają one ciekawe właściwości, które sprawiają, że ich zastosowanie jest dość szerokie.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie specjalny skład chemiczny klejów dostępnych w tym sklepie. Dzięki niemu da się skleić nie tylko podzespoły elektroniczne, ale także wszelkie elementy szklane i metalowe. Najważniejsze jednak, że tego typu produkty pozwalają na hermetyzację, czyli zabezpieczenie najmniejszych części przed wpływem środowiska zewnętrznego. To spora zaleta, która nie powinna dziwić. Wszak kleje charakteryzują się lepkością, twardością, wytrzymałością na ścinanie oraz rozciąganie, a także odpornością na najwyższe temperatury i szybkim czasem wstępnego wiązania.

Jakie są typy klejów?

Co ciekawe, produkowane są różne rodzaje spoiw, o których mowa w niniejszym tekście. Sklep blelektronik.com.pl ma w swoim asortymencie wszystkie kleje do elektroniki. Wśród nich są takie, których zadaniem jest bardzo dobre zabezpieczenie nakrętek, śrubek i gwintów. Mowa o klejach anaerobowych. Trudna nazwa, prawda? Jednak warto ją zapamiętać, bo takie produkty nie dość, że wytrzymają temperaturę do 150 stopni Celsjusza, to jeszcze nie grozi im korozja.

Poza wyżej wspomnianymi, można również znaleźć kleje silikonowe, które stanowią świetny uszczelniacz i ochraniają przed wilgocią oraz substancjami chemicznymi. Bardzo polecane są również kleje stworzone na bazie epoksydu oraz poliuretanowe. Dzięki nim uzyskamy niezwykle silne wiązanie materiałów.

Klej UV

Oczywiście, wymienione produkty warto stosować w elektronice, ale w przypadku, kiedy mamy do czynienia z najbardziej delikatnymi elementami, najlepszy okaże się klej UV. Dlaczego? Odpowiedź nie jest skomplikowana. Jest po prostu bardzo mocny, co potwierdzają liczne opinie ludzi, którzy odwiedzili sklep blelektronik.com.pl.

Charakteryzuje się on zdecydowanie najszybszym utwardzaniem. Wystarczy zaledwie kilka sekund, by skleić ze sobą dwie małe części. Nie ma obaw, że zostaną one rozłączone nawet pod wpływem silnych wibracji. Ochronimy elektroniczne podzespoły za pomocą tego przeźroczystego produktu, który spełnia swoje cele, dzięki światłu UV.