Certyfikowany Partner Google, czyli dobra agencja marketingowa

Reklama w Google cieszy się ogromną popularnością wśród większości firm, głównie z powodu swojej bardzo dużej skuteczności. Nie może zatem dziwić, że firmy poszukują najlepszych agencji marketingowych zajmujących się realizacją kampanii reklamowych w Google. Warto tu zwrócić uwagę na agencje, które posiadają status partnera Google.

Certyfikowany Partner Google, czyli kto?

Śmiało można powiedzieć, że certyfikowani partnerzy Google stanowią elitę wśród agencji e-marketingowych. Taka firma posiada gruntowną wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie w zakresie realizacji kampanii marketingowych w Google. Uzyskanie takiego certyfikatu nie jest bowiem łatwe. W pierwszej kolejności konieczne jest uzyskanie certyfikatu Google Adwords Partner. To jednak nie wszystkie wymagania wobec firm, które chcą być partnerem Google. Certyfikowani Partnerzy Google muszą także spełniać określone kryteria co do wydatków przeznaczanych na realizację kampanii Google Ads dla swoich klientów. Dodatkowo agencja zobowiązana jest do systematycznego powiększania grona swoich klientów.

Pierwszy krok do statusu certyfikowanego partnera Google

Jak wspomniano, aby agencja mogła być partnerem Google, to w pierwszej kolejności konieczne jest uzyskanie certyfikatu Google adwords partner. Aby taki certyfikat zdobyć, konieczne jest pozytywne zaliczenie dwóch egzaminów. Jest to egzamin z podstaw Google Ads oraz egzamin z dodatkowej dziedziny związanej z produktami reklamowymi Google. Mowa tu o takich obszarach jak reklama mobilna, reklama video, reklama w sieci reklamowej oraz reklama w Zakupach Google. Dopiero po zdaniu tych egzaminów możliwe jest staranie się o certyfikat partnera Google.

Dlaczego warto współpracować z certyfikowanym partnerem Google?

Każda firma, która chce promować swoje produkty lub usługi za pomocą narzędzi reklamowych Google, chce, aby jej kampanie realizowane były przez dobrą i sprawdzoną agencję marketingową. Wybór certyfikowanego partnera Google będzie bardzo dobrą decyzją. Można mieć bowiem w takim przypadku pewność, że kampanie prowadzone będą przez specjalistów i ekspertów w tym obszarze. Realizowane kampanie przyniosą zatem oczekiwane rezultaty, a zainwestowane środki szybko się zwrócą z zyskiem. Efektywność prowadzonych kampanii z pewnością spełni pokładane w nich oczekiwania.