Wyjazdy integracyjne, czyli sposób na lepszą pracę w firmie

Integracyjne wyjazdy firmowe są coraz popularniejsze. Psychologowie udowodnili już dawno, że zgrana ekipa pracowników przynosi o wiele lepsze efekty niż grupka kompletnie przypadkowych pracowników, którzy nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Chyba każdy przyzna rację, że lepiej pracuje się w porządnie zgranym zespole. A w jaki sposób taki zespół ma się zgrać, jeśli w pracy kompletnie nie ma to czasu? Najlepiej właśnie na dobrze zorganizowanym wyjeździe integracyjnym.

Wyjazd integracyjny – pomysły

Organizację wyjazdy firmowego można zaplanować w bardzo różny sposób. Oczywiście jest możliwość zabrania ekipy pracowników na wspaniały wyjazd zagraniczny na narty, ale są też tańsze formy integracji, które również świetnie się sprawdzą. Profesjonaliści zajmujący się organizowaniem takich wydarzeń proponują takie atrakcje jak poligon paintballowy, imprezy tematyczne, spływy kajakowe, wyjazdy narciarskie czy gry terenowe. Wszystkie te atrakcje cieszą się sporą popularnością i są coraz chętniej wybierane przez firmy, którym zależy na jak najlepszej integracji pracowników oraz jak najlepszych wynikach firmy.

Poligon Paintballowy

Paintball to świetna gra zespołowa, która z pewnością zintegruje nawet najbardziej oporną grupę. Świeże powietrze, odrobina zdrowego ruchu i powrót do dziecięcego świata, w którym walka o wspólne zwycięstwo była najważniejszym celem dnia. Te czynniki sprawiają, że poligon paintballowy to jedna z najczęściej wybieranych atrakcji podczas integracji firmowych. Takie wydarzenie może zorganizować pole paintballowe Katowice oraz kilka innych miast w Polsce. Warto zwrócić uwagę na profesjonalne przygotowanie poligonu, tak jak paintball Katowice, by rozgrywka odgrywała się na wysokim poziomie, a wszyscy mieli przy tym świetną zabawę.

Gry terenowe

Tematyczne gry terenowe to również doskonały sposób na integrację. Uczestnicy muszą wykazać się kreatywnością, wcielać się w role, działań pod presją czasu, a nawet spróbować zdobyć magistra z logistyki. Pracownicy mogą się przebrać i są dobierani w mniejsze grupki, które muszą ze sobą współpracować, aby zyskać przewagę na innymi. Zabawa zazwyczaj odbywa się na świeżym powietrzu i daje ogromną satysfakcję na koniec, nawet jeśli należy się do drużyny przegranych.