Sztucer – znany od lat przyjaciel myśliwego

Myślistwo jest pasją dziesiątek tysięcy ludzi w naszym kraju. Mimo złej prasy, jaką od lat mają myśliwi wciąż nie brakuję chętnych osób, które chcą spróbować tego hobby. Przebywanie w naturalnym środowisku, zdrowe powietrze, wspólne przeżycia z pozostałymi myśliwymi – takie okoliczności pozwalają na odetchnięcie od codzienności i zrelaksowanie się.

Bez broni ani rusz

Dostanie się do koła łowieckiego nie jest sprawą prostą. Kandydat na myśliwego przede wszystkim powinien spełniać wymogi stawiane osobom, które ubiegają się o pozwolenie na posiadanie broni. Powinien także przebyć kurs i zdać specjalny egzamin, organizowany przez Polski Związek Łowiecki, który uprawnia do nabycia i posługiwania się bronią myśliwską.

Osoba, która uzyska takie uprawnienia może już z powodzeniem zacząć poszukiwać odpowiedniego modelu broni myśliwskiej. Wśród najbardziej popularnych rodzajów broni na szczególną uwagę zasługują sztucery myśliwskie. Tego typu broń pozwala na niezwykle dużą celność oddawanych strzałów. Wszystko dzięki specjalnej konstrukcji lufy, która ma w środku gwintowanie, nadające wystrzeliwanemu pociskowi specyficznej rotacji, która utrzymuje pocisk w stałej trajektorii lotu.

Sztucer także dla leworęcznych

Sztucery myśliwskie, podobnie jak i inne rodzaje broni dla myśliwych, występują także w wersji dla osób leworęcznych. Sztucer leworęczny różni się od swojego odpowiednika dla osób praworęcznych wyprofilowaniem kształtu i zlokalizowaniem elementów obsługujących w sposób przewidziany dla osób leworęcznych. Można więc powiedzieć, że jest lustrzanym odbiciem wersji da praworęcznych. Sztucer leworęczny nie odbiega natomiast od tradycyjnej odmiany ceną, więc myśliwi mańkuci nie powinni się z tego powodu czuć poszkodowani.

Oczywiście najlepszym sposobem nabycia broni jest kupno nowego egzemplarza w sklepie myśliwskim. Będzie to jednakże wydatek sporo większy niż w przypadku zakupu broni używanej. Chcąc znaleźć egzemplarz z 'drugiej ręki’ warto więc przewertować ogłoszenia internetowe. Najprościej w tym celu wpisać w wyszukiwarce hasło 'sztucer myśliwski sprzedam’. Pozwoli to na wyświetlenie sporej liczby stron, zawierających oferty o takiej charakterystyce.

Można również udać się na targi myśliwskie, gdzie również spotykane są stoiska oferujące sprzedaż używanej broni. Kartki z napisem 'sztucer myśliwski sprzedam’ również nierzadko można spotkać zawieszone na samochodach terenowych, które należą do myśliwych. Parkując aut pod supermarketem warto więc bacznie rozglądać się dokoła, bo również w ten sposób można natrafić na poszukiwaną ofertę.