Profesjonalny kreator CV

Każdy ubiegający się o pracę, oprócz dokumentów uprawniających go do wykonywania konkretnego zawodu musi dostarczyć pracodawcy Curriculum Vitae, czyli życiorys.

Formularz CV

W czasach „sprzed internetu” życiorys pisało się odręcznie lub na maszynie do pisania i zawierał on wszystkie fakty z życia przyszłego kandydata na stanowisko w danym zakładzie pracy. W obecnych czasach można skorzystać z dwojakiej opcji – wydrukować gotowy formularz i wypisać go zgodnie z poleceniami w rubrykach lub skorzystać z kreatora CV dostępnego na wielu stronach internetowych.

Kreator CV

Kreator CV to rodzaj samouczka, a raczej wygodnej formy tworzenia życiorysu za pomocą gotowych rubryk z poleceniami, do których informacje zostają wpisane w końcowym etapie pracy z kreatorem. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ z ogromu umieszczonych szablonów trzeba wybrać taki, który będzie adekwatny do naszych predyspozycji zawodowych.

Ważne informacje umieszczane w kreatorze

Zdarza się, że kandydujący na stanowisko w zakładzie pracy nie zostanie przyjęty z powodu mało czytelnego życiorysu – dlatego, zanim zaczniemy pracę z kreatorem CV należy dokładnie zapoznać się z umieszczonymi w nim rubrykami, a czasami skorzystać z opcji zmiany hierarchii ważności wpisywanych tam danych, zmiany koloru czcionki, tła czy kroju liter.

Wielu pracodawców, mających na co dzień do czynienia z formularzami CV potrafi od razu rozpoznać czy kandydat jest skrupulatny, kompetentny i obowiązkowy – pomaga mu w tym układ informacji na dokumencie, które należy umieszczać w sposób czytelny i pod względem ważności. Dla pracodawców najważniejsze u kandydata są umiejętności oraz jego doświadczenie zawodowe, więc wpisanie tych informacji przed innymi jest ze wszech miar właściwe i pożądane.Kolejnym krokiem jest wpisanie ostatnich zakładów pracy oraz wskazanie zajmowanego tam stanowiska, natomiast inne informacje mogą być umieszczone dowolnie.

Kreator CV jest bardzo pomocnym narzędziem – oprócz możliwości zmian w układzie rubryk, koloru tła czy kroju czcionki można również cofnąć się na każdym etapie do poprzedniej strony bądź na sam jej początek. Taka forma znacznie pomaga dopracować dokument do stanu idealnego, co zwiększy nasze szanse na otrzymanie wymarzonej posady.

Należy także pamiętać, że nawet z najbardziej skomplikowanego i rozbudowanego szablonu skorzysta wiele osób, dlatego ważne jest, by nie trzymać się sztywno ram formularza, ale delikatnie go modyfikować za pomocą dostępnych opcji. W ten sposób, pomimo że nasz formularz będzie jednym z tysiąca użytych do produkcji indywidualnych CV, to za sprawą naszej pomysłowości będzie on unikalny i spersonalizowany.