Ogromne zapotrzebowanie na nieruchomości komercyjne w Katowicach

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać o tym, że siedziba firmy ma niebagatelny wpływ na jej postrzeganie. Lata komunizmu niestety zrobiły swoje i Polska jak długa i szeroka, boryka się z ogromnym zapotrzebowaniem na nieruchomości komercyjne. O ile w Warszawie dochodzi już powoli do nasyceniu rynku, a co za tym idzie spadku cen, inne ośrodki miejsce mają sporo do nadrobienia.

Nieruchomości w Katowicach cieszą się sporym zainteresowaniem

Tak naprawdę to dopiero ostatnie dziesięciolecia przyczyniły się do zdecydowanie większej podaży nieruchomości biurowych. Obok Warszawy, sporym zainteresowaniem cieszy się wynajem biur w takich lokalizacjach, jak Kraków czy Wrocław. Nie można też zapominać o stolicy Śląska- Katowicach. Zagraniczni inwestorzy coraz częściej swoje biura, centra dystrybucyjne lokują właśnie w Katowicach. Wpływ na to ma doskonałe położenie Katowic. Są świetnie skomunikowane z resztą kraju jak również z naszym największym partnerem handlowym Niemcami.

Zalety katowickiego rynku nieruchomości biurowych

Katowicki rynek nieruchomości komercyjnych ma ta przewagę nad Warszawą, że w przeważającej większości powierzchnie biurowe lokowane są w nowoczesnych budynkach. Z całą więc pewnością biuro do wynajęcia w Katowicach często ulokowane jest w nowym bądź też świeżo odremontowanym budynku. W okresie PRL-u Katowice były również stolicą regionu. Komunistyczne władze pozostawiły po sobie mnóstwo budynków poprzemysłowych oraz biurowych. Po odpowiedniej modernizacji one również doskonale nadają się do użytku. Co najważniejsze budynki te, ze względu na czas budowy często mogą wyróżnić się doskonałą lokalizacją. Prestiżowe biuro do wynajęcia w Katowicach z dobrym adresem cieszy się ogromną popularnością. Gdy inwestorowi zależy głównie na prestiżowej lokalizacji, powinien wziąć pod uwagę możliwość wynajmu powierzchni biurowych w kamienicach. Oczywiście tego typu rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. W starych kamienicach najlepiej umieścić filię biura do bezpośredniego kontaktu z klientami. Należy bowiem dodać, że taka siedziba ma mnóstwo minusów związanych ze znalezieniem odpowiedniego miejsca parkingowego. Czasami lepszym wyborem będą obrzeża miasta. Nie zapominajmy również sprawdzić ewentualne skomunikowanie z odległymi dzielnicami. Dobrze, gdy w pobliżu znajduje się przystanek tramwajowy lub autobusowy.

Wielu inwestorów szukających biur do wynajęcia w Katowicach zwraca uwagę na wygląd kompleksu biurowego. Jak wiadomo, jak Cię widzą tak Cię piszą ale kierowanie się tylko i wyłącznie wyglądem nie jest słuszne. Pod uwagę należy wziąć wiele różnych czynników wpływających na komfort użytkowania danego budynku.