Jak wybrać działkę inwestycyjną, której wartość będzie rosła wraz z upływem czasu?

Zakup działki inwestycyjnej to dobry sposób na ulokowanie nadwyżek finansowych. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każda działka przyniesie taki sam, pewny dochód. Jak wybrać działki inwestycyjne, które za kilka lat zwiększą swoją wartość?

Dobra inwestycja – czyli jaka?

Decydując się na zakupu działek inwestycyjnych, trzeba zastanowić się czy nasz plan zakłada szybką realizację, czy jest raczej przewidziany na dłuższy czas.

Wybierając Działki inwestycyjne, najczęściej kupujący koncentrują się na terenach zurbanizowanych. Warto jednak pamiętać, że można również poszukać ciekawych lokalizacji na terenach rolnych, które znajdują się poza obrębem miasta.

Wybierając działki inwestycyjne należy jednak pamiętać, by zawsze sprawdzić Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Należy unikać kupna działek, które w planach będą przeznaczone na zadrzewienie, tereny zieleni izolacyjnej czy przeznaczone na rozwój komunikacji gminnej.

Cechy dobrej działki inwestycyjnej

Działki inwestycyjne są bardzo różnorodne. Wybierając wśród ofert warto pamiętać, by skoncentrować się na tych, które mają regularne kształty. Dzięki temu łatwiej będzie je zagospodarować, a inwestycja będzie wydawała się ciekawsza.

Warto również sprawdzić, czy działka jest uzbrojona, czyli ma dostęp do sieci elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej czy gazowej. Zakup działki bez tych udogodnień będzie wiązał się z koniecznością podciągnięcia mediów. Jest to kosztowne i czasochłonne. Może się to jednak okazać ciekawą propozycja dla tych osób, które zakładają inwestycję długoterminową. W takiej sytuacji jest to szansa na zakup działki, której cena będzie znacznie niższa od ceny rynkowej.

Przed zakupem działki inwestycyjnej trzeba dobrze się zastanowić, co jest dla nas ważne. Inwestor, który nie planuje budowy w najbliższym czasie może pozwolić sobie na działkę, która wymaga więcej pracy (na przykład podciągnięcia mediów), ale za to jest mniej kosztowna. Inwestor, który chce rozpocząć pracę jak najszybciej powinien dobrze zastanowić się nad takim krokiem.

Zakup działek inwestycyjnych wymaga dobrej orientacji w przepisach, lokalnych trendach oraz dużej ostrożności. Nie każda inwestycja, która na pierwszy rzut oka wygląda atrakcyjnie, jest taka w rzeczywistości.