Jak stworzyć profesjonalna kancelarię?
Aktualnie, zawód prawnika jest jednym z najczęściej wybieranych zawodów przez młodych ludzi. Kojarzy się on z ogromną wiedzą, sumiennością, precyzją, zadaniowym podejściem do wielu spraw oraz prestiżem społecznym. Czy łatwo jest jednak stworzyć profesjonalną kancelarię? Czym ona powinna się charakteryzować? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.
To nie jest biznes
Wielu młodych ludzi myśli o zawodzie prawnika jako o biznesie, który dam im ogromne wynagrodzenie. Nie zawsze tak się dzieje. Bynajmniej nie na początku kariery. By osiągnąć prestiż oraz płynność finansową w tym zawodzie – potrzeba wiele lat nauki, zaangażowania i ciężkiej pracy.
Gdy skończymy już wymarzoną aplikację i zostaniemy radcą prawnym lub adwokatem – warto stworzyć kancelarię, która będzie nastawiona na szeroki zakres usług z rożnych dziedzin prawa. Taka kancelaria prawna Katowice cieszy się dużym uznaniem wśród klientów.
Własna firma
Tworząc kancelarię warto wejść w współpracę np. ze znajomymi prawnikami, z którymi wspólnie uda się stworzyć rzetelną firmę. Rynek prawniczy jest bardzo ciężki, a klienci wymagający, dlatego też
nowoczesna kancelaria prawna Katowice to nie pojedynczy radcowie prawni i adwokaci, a profesjonalne przedsiębiorstwa posiadające wyspecjalizowaną kadrę, nastawione na specjalizację i zwiększenie swojej konkurencyjności.
Warto zainwestować również w dobre programy prawnicze, które na bieżąco będą informować nas o zmianach w przepisach czy nowych aktach prawnych. Ponadto, kodeksy oraz magazyny prawnicze są również obowiązkowym elementem w każdej kancelarii.
Na jakie sprawy stawiają kancelarie prawne?
Do głównych obszarów działalności profesjonalnych kancelarii należą przede wszystkim sprawy z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ubezpieczeń (zadośćuczynienie, odszkodowanie, ustalenie odpowiedzialności na przyszłość), naruszenia dóbr osobistych, dziedziczenia (stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, spis inwentarza), egzekucji, a także problematyki rodzinnej (rozwód, separacja, pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej, kontakty, alimenty).
Sprawy z zakresu prawa karnego (reprezentacja pokrzywdzonego oraz obrona podejrzanego na wszystkich etapach postępowania), karnego wykonawczego (odroczenie wykonania kary, zawieszenie wykonania kary, system dozoru elektronicznego, zamiana kary), wykroczeń. Ponadto, sprawy z zakresu prawa administracyjnego, w tym także związanych z funkcjonowaniem jednostek samorządu terytorialnego oraz dostępem do informacji publicznej.
Kancelarie preferują różne formy współpracy z klientami. Od porad prawnych, po pisanie pism procesowych do pełnej reprezentacji w sprawach. Wszystko zależy od potrzeb klienta oraz zawiłości danej sprawy. Warto jednak udać się osobiście na spotkanie z prawnikiem, by dobrze przedstawić swój problem oraz usłyszeć o wszystkich możliwych rozwiązaniach w danej sprawie.